مادرم دوستت دارم

روزی دخترکی که در خانواده ای بسیار فقیر زندگی می کرد از خواهرش پرسید مادرمان کجاست؟
خواهر بزرگش پاسخ داد که مادر در بهشت است؛ دخترک نمی دانست که مادر آنها به دلیل کار زیاد و بیماری صعب العلاج، چشم از جهان فرو بسته بود.
کریسمس نزدیک بود و دخترک مدام در مقابل ویترین یک فروشگاه کفش زنانه لوکس می ایستاد و به یک جفت کفش طلایی خیره می شد. قیمت کفش ۵۰ دلار بود و دخترک افسوس می خورد که نمی تواند کفش را بخرد. 

کریسمس فرا رسید و پدر دو دختر که در معدن کار می کرد مبلغ ۴۰ دلار را برای هر کدام از بچه ها کنار گذاشت تا این که در هنگام تحویل سال به آنها داد. دخترک بسیار آشفته شد و فردای آن روز سریع کیف و کفش قدیمی اش را به بازار کالا های دست دوم برد و آن را با هر زحمتی که بود به قیمت ۱۰ دلار فروخت؛ سپس فورا به سمت کفش فروشی دوید و کفش طلایی را خرید. در حالی که کفش را به دست داشت، پدر و خواهرش را راضی کرد تا او را تا اداره پست همراهی کنند. وقتی به اداره پست رسیدند، دخترک به مأمور پست گفت که لطفاً این کفش را به بهشت بفرستید. مأمور پست و خانواده دختر سخت تعجب کردند؛ مأمور با لبخند گفت که برای چه کسی ارسال کنم؟ دخترک گفت که خواهرم گفته مادرم در بهشت است من هم برایش کفش خریدم تا در بهشت آن را بپوشد و در آنجا با پای برهنه راه نرود، آخر همیشه پای مادرم تاول داشت.


/ 22 نظر / 35 بازدید
نمایش نظرات قبلی
sahar

خیلی قشنگ بود [دست][دست][دست]

شفیق

خاطری گر نظرم هست همه خوبی توست / حسرتی گر به دلم هست همان دوری توست

پریماه

سلام آپم بهم سر بزن پروفایل و عکسمم گذاشتم

سپیده

خوش به حال آسموטּ ڪہ هر وقت دلش بگیره بے بہونہ مے باره ... بہ ڪسے توجہ نمے ڪنہ ... از ڪسے خجالت نمے ڪشہ... مے باره و مے باره و... اینقدر مے باره تا آبے شہ ... ‌ آفتابے شہ ...!!!.. ــ ـ ــ ـــ ــ ــ ـــــــــــ ــ ـ ـ [گل]

نجلا

[ناراحت] قشنگ بود.[لبخند][گل][گل]

niyaz

خیلی زیبا بود.[ناراحت][گریه]

شاپرک

سلام مطالبت خیلی زیباست.به منم سر بزن.میلینکمت